Oddíl LIKAM (Kamenice)

likam_logoSkautský oddíl LIKAM působí v Kamenici a je pro chlapce a děvčata od 6 let. Pravidelně každý týden máme schůzky v klubovně a jednou až dvakrát měsíčně vyrážíme na výpravy.

Oddíl je součástí skautského střediska Kamenice.

Blog oddílu

stredisko-kamenice.skauting.cz/likam

Kalendář akcí oddílu

Historie oddílu

Na podzim roku 1988 vznikl v Kamenici při TJ Strojmetal Turistický oddíl mládeže (TOM) „Bobři“. Náplní byl program podobný současnému skautskému. Na jaře 1990 se TOM přeměnil na první skautské oddíly.

Během dalšího roku byl vedoucí skautů stále více ovlivňován Ligou lesní moudrosti (Woodcraft), a tak v září 1992 opustil skautské středisko a založil v Kamenici kmen Woodcraftu.

S rozvojem kapitalismu v naší zemi jako by měl skauting méně a méně síly. U oddílů začínají chybět vedoucí, lidé ochotní obětovat nemalou část svého života skautské činnosti. Kromě úspěchů začínáme pomalu do naší kroniky psát i záznamy, které nás nijak netěší.

V oddílech postupně ubývali členové a v roce 2004 došlo v Kamenici ke sloučení původně dvou skautských oddílů do současného jednoho oddílu.

Klubovna

Skautský oddíl v Kamenici nemá v současné době žádnou klubovnu. Tento problém se snaží vyřešit Projekt Skautská klubovna.

Vedení oddílu